Rankings CentralJoin NWCA

2021-22 Division III Individual Regional Rankings – Regular Season #2

RANKWTATHLETEREGION
1125JR. Joey Manginelli (Springfield)Northeast
2125SR. Chris Derosa (New England)Northeast
3125FR. Fred Luchs (Rhode Island) Northeast
4125SO. Tyler Crew (New York University)Northeast
5125JR. Wilson Gomes (Bridgewater State)Northeast
6125SR. Owen Kretschmer (Castleton)Northeast
1125SR. Matt Griffin (Ithaca)Mideast
2125SR. Matt Caccamise (Brockport)Mideast
3125JR. Terry Adams (Ursinus)Mideast
4125FR. Cody Merwin (Cortland)Mideast
5125SO. Brent Lorin (Johns Hopkins)Mideast
6125JR. Nick Denora (TCNJ)Mideast
1125SR. Sam Braswell (Averett)Southeast
2125JR. Riley Parker (W&L)Southeast
3125JR. Jared Kuhns (York)Southeast
4125FR. Austin Fashouer (Wilkes)Southeast
5125FR. Mac Cafurello (Roanoke)Southeast
6125JR. Akhil Vega (Steven's)Southeast
1125SR. Shandon Akeo (Central)Lower Midwest
2125SR. Nathan Rankin (Ozarks)Lower Midwest
3125JR. Alex Friddle (Coe) Lower Midwest
4125SR. Jared Hensley (Loras)Lower Midwest
5125SR. Dylan McChesney (Simpson)Lower Midwest
6125JR. Tommy Russell (Millikin)Lower Midwest
1125SR. Isaac Wiegel (UW-Plat)Upper Midwest
2125JR. Luc Valdez (UW-Osh)Upper Midwest
3125SR. Jack Marley (UW-Eau)Upper Midwest
4125JR. Anthony Zamora (Whe)Upper Midwest
5125JR. Brandon Murhpy (UW-LAX)Upper Midwest
6125SR. Cole Kubesh (Con Moor)Upper Midwest
1125JR- Jacob Decatur (Baldwin Wallace)Central
2125JR- Jack Stanley (Mount Union)Central
3125JR- Christian Merrill (Wabash) Central
4125JR- Harrison Hadley (Heidelberg)Central
5125FR- Colin Mellott (Ohio Northern)Central
6125FR - Colton Wiemer (Adrian)Central
1133SR. Kyle Kaiser (Roger Williams)Northeast
2133FR.Gabrieal Leo-Esparolini (Johnson & Wales)Northeast
3133SR. Michael Gonyea (Castleton)Northeast
4133SR.Nicholas Arborio (Western New England)Northeast
5133JR. Liam Logue (USCGA)Northeast
6133SR. Andrew Cota (Hunter)Northeast
1133SR. Jake Giordano (TCNJ)Mideast
2133SO. Jayden Cardenas (Cortland)Mideast
3133JR. Matthew Murawski (Scran)Mideast
4133SR. Jacy Jones (Cent)Mideast
5133JR. Romeo Rodriguez (Ursinus)Mideast
6133JR. Luis Hernandez (Ithaca)Mideast
1133SR. Dalton Rohrbaugh (YORK)Southeast
2133SO. Luke Hoerle (Stevens)Southeast
3133SR. Joseph Jones (Averett)Southeast
4133SO. Joshua Wilson (Greensboro)Southeast
5133SR. Levi Englman (Ferrum)Southeast
6133FR. J. Luke Kowolski (Gettysburg))Southeast
1133JR. Robbie Precin (NCC) Lower Midwest
2133SO. Joe Pins (WART) Lower Midwest
3133SR. Eron Haynes (NWU)Lower Midwest
4133JR. Zac Blasioli (Millikin) Lower Midwest
5133SO. Bryce Parke (Coe)Lower Midwest
6133SO. Aiden Evans (Loras)Lower Midwest
1133SR. Matt Berlin (UWSP)Upper Midwest
2133SR. Sawyer Sarbacker (UWL-LAX)Upper Midwest
3133SR. Javon Taschuk (UW-Eau)Upper Midwest
4133SO. Ethan Pogorzelski (UW-WW)Upper Midwest
5133SR. Ethan Harsted (Wheat)Upper Midwest
6133FR. Ty Bisek (Conc Moor)Upper Midwest
1133SR-Andrew Perelka (John Carroll)Central
2133SR-David Massey (Mount Union)Central
3133FR-Blake McGee (Wabash)Central
4133JR - Tanner Smith (Adrian)Central
5133SO-Dylan Phelps (Olivet)Central
6133SO-Jaden Hinton (Baldwin Wallace)Central
1141JR. Hayden Brown (Johnson & Wales)Northeast
2141SO. James Rodriguez (Castleton)Northeast
3141JR. AJ Pagliarulo (USCGA)Northeast
4141FR. Chris Perry (Trinity)Northeast
5141SR.Chris Treilli (Springfield)Northeast
6141JR.Andy Lombard (Roger Williams)Northeast
1141JR. Travis Jones (Ithaca)Mideast
2141SR. Chris Horton (RIT)Mideast
3141JR. Anthony Clarizio (Scran)Mideast
4141JR. Dom Difrancescantonio (TCNJ)Mideast
5141SR. Greg Baum (Muhl)Mideast
6141SR. CJ Walz (Oswego)Mideast
1141JR. Kyle Slendorn (Steven's)Southeast
2141SR. Brandon Woody (Averett)Southeast
3141JR. Russell Benson (DV)Southeast
4141RSJR Josiah Gehr (Messiah)Southeast
5141JR. Charlie Cunningham (W&L)Southeast
6141So. Morgan Robinson (Roanoke)Southeast
1141SO. Javen Estrada (North Central)Lower Midwest
2141JR. Zaren Terukina (Wart)Lower Midwest
3141SO. Jalen Schropp (Loras) Lower Midwest
4141SO Jake Dado (Ozarks) Lower Midwest
5141SR Brock Henderson (Coe) Lower Midwest
6141SO. Brock Beck (Central)Lower Midwest
1141SR. Jimmy McAuliffe (Elm)Upper Midwest
2141JR. Tyler Shackle (UW-LAX)Upper Midwest
3141SR. Jacob Prunty (Conc Moor)Upper Midwest
4141SR. Zach Licht (UW-Platt)Upper Midwest
5141JR. Darkarai Klay (UW-WW)Upper Midwest
6141SO. Brady Gross (Augsburg)Upper Midwest
1141SR- Jordin James (Mount Union)Central
2141SR-Jarrod Brezovec (John Carroll)Central
3141FR-Jacob Reed (Ohio Northern)Central
4141FR-Gavinn Alstott (Wabash)Central
5141SR-Reese Wallis (Olivet)Central
6141FR - Zach Platte (Adrian)Central
1149SO. Tony Ulaszek (United States Coast Guard)Northeast
2149SR. Joe Rossetti (Williams) Northeast
3149JR. Chase Parrott (Springfield)Northeast
4149SR. Gabe McDaniel (Johnson & Wales)Northeast
5149JR. Ben Bariso (Roger Williams)Northeast
6149JR. Anthony Chavez (New York)Northeast
1149JR. Matt Beyer (Ithaca)Mideast
2149SO. Mike Glynn (RIT)Mideast
3149SO. Dorian Gonzalez (ETown)Mideast
4149SO. Brandon Judge (Scranton)Mideast
5149SO. Dante Monaco (URS)Mideast
6149FR. Marquis Larmond (Brockport)Mideast
1149SR. Brett Kaliner (Stevens)Southeast
2149FR. Gabe LaVey (Averett)Southeast
3149FR. Nic Zamaloff (W&L)Southeast
4149SO. Jared Blair (York)Southeast
5149SO. Jason Rezac (Alvernia)Southeast
6149SR. Jake Coniglio (Messiah)Southeast
1149JR. Kris Rumph (WART) Lower Midwest
2149JR. Alex Villar (North Central)Lower Midwest
3149SR. Daniel Ruiz (Loras) Lower Midwest
4149SR. Rob Areyano (Central)Lower Midwest
5149JR Riley Wright ( Coe) Lower Midwest
6149JR. Luke Radeke (Dubuque) Lower Midwest
1149JR. Jake Burford (UWW)Upper Midwest
2149FR. Drew Vlasnik (Chicago)Upper Midwest
3149SR. Brock Parker (UW-Platt)Upper Midwest
4149SR. Jake Drexler (UWEC)Upper Midwest
5149FR. Charlie Stuhl (Augs)Upper Midwest
6149JR. Kellen Schauer (Con Moor)Upper Midwest
1149SR-Dwight Parker (Heidelberg)Central
2149SR-Alex Barr (Wabash)Central
3149FR-Michael Petrella (BW)Central
4149SR-Hunter Murphy (Olivet)Central
5149JR-Mitchell Arch (CWRU)Central
6149SR-Justin Rayner (Mount Union)Central
1157JR. Nate Lackman (Rhode Island)Northeast
2157SO. Trent Furman (New York)Northeast
3157SO. Devin Woodworth (USCGA)Northeast
4157JR. Aaron Goldman (Wesleyan)Northeast
5157SO. Tommy Dell`Aera (WPI)Northeast
6157JR. Albert Xing (Williams)Northeast
1157SR. Kaidon Winters (RIT)Mideast
2157JR. Chandler Merwin (Cortland)Mideast
3157SO. Shawn Marchesano (Ursinus)Mideast
4157JR. Adam Wagner (Ithaca)Mideast
5157JR. Matt Sacco (TCNJ)Mideast
6157FR. Justin Smith (Alfred St)Mideast
1157JR. Nick Barnhart (Messiah)Southeast
2157JR. Ryan Luth (W&L)Southeast
3157JR. Hunter Gutierrez (Stevens)Southeast
4157FR. David Reid (Roanoke)Southeast
5157SR. Christian Hite (Ferrum)Southeast
6157JR. Landon Childress (Averett)Southeast
1157SR. AJ Patterson (Coe)Lower Midwest
2157JR. David Hollingsworth (WART)Lower Midwest
3157SO. Zeke Smith (Loras) Lower Midwest
4157JR. Cole Cervantes (N Central) Lower Midwest
5157SR. Zarik Anderson (Dubuque) Lower Midwest
6157SO. Robert Silva (Simpson) Lower Midwest
1157JR. Tyler Shilson (Augsburg)Upper Midwest
2157JR. Nolan Hertel (UW-LAX)Upper Midwest
3157SR. Luke Smiley (UW-SP)Upper Midwest
4157JR. Tyler Bents (Conc Moor)Upper Midwest
5157FR. Owen Norman (UW-Platt)Upper Midwest
6157JR. Jack O'Donnell (CW)Upper Midwest
1157JR-Luke Reicosky (John Carroll)Central
2157SR-Stan Bleich (Baldwin Wallace)Central
3157JR-Ryan Whitten (Otterbein)Central
4157SO-Tyson Nisley (Wabash)Central
5157JR-Carson Pottenger (Heidelberg)Central
6157SR- Schuyler Caprella (Ohio Northern)Central
1165JR. Michael Angers (Castleton)Northeast
2165FR. Cooper Pontelandolfo (New York)Northeast
3165SR. Kevin Lyskawa (Trinity)Northeast
4165SR. Steve Ocampo (Johnson & Wales)Northeast
5165SR. Tyler Barker (Norwich)Northeast
6165SR. Jack Kelly (Roger Williams)Northeast
1165SR. Dominick Reyes (JHU)Mideast
2165JR. Brian Schneider (ETown)Mideast
3165JR. Matt Surich (TCNJ)Mideast
4165JR. Austin Lamb (RIT)Mideast
5165FR. Jackson Grey (Ithaca)Mideast
6165GSR.Tyler Brazinski (Oneonta)Mideast
1165SR Eric Hutchinson (York)Southeast
2165FR. Matt Lackman (Alvernia)Southeast
3165SO. Alex Turley (Averett)Southeast
4165SR. Joe Salerno (W&L)Southeast
5165SO. James Geiger (Wilkes)Southeast
6165JR. Morgan Peterson (Southern Virginia)Southeast
1165SR. Bradan Birt (Millikin)Lower Midwest
2165JR. Gabe Fiser (LORAS)Lower Midwest
3165SR. Casey Allen (Cornell)Lower Midwest
4165SO. Peter McCusker (Milikin)Lower Midwest
5165SO. Payton Geigner (North Central) Lower Midwest
6165SO. Ryker Kuriminski (Coe)Lower Midwest
1165SR. Chase Schmidt (UWEC)Upper Midwest
2165JR. Seth Brossard (UW-LAX)Upper Midwest
3165SR. Brandon Peckham (UWSP)Upper Midwest
4165JR. Nathan Wynsma (UW-Platt)Upper Midwest
5165FR. Matt Rogge (Augsburg)Upper Midwest
6165SO. Tommy Hoy (UW-WW)Upper Midwest
1165SR. Kyle Hatch (Wabash)Central
2165SR. Dylan Briggs (Olivet)Central
3165SR. Dalton Leightner (Baldwin Wallace)Central
4165SR. Jordan Hardrick (Ohio Northern)Central
5165SO. Patrick McGraw (John Carroll)Central
6165SR. Zach Altman (Adrian)Central
1174SR. Mike Ross (Johnson & Wales)Northeast
2174JR. Marco Gaita (Wesleyan)Northeast
3174SR. Dominck Esposito (Merchant Marine)Northeast
4174SO. Jason Geyer (New York)Northeast
5174JR. David McCullough (USCGA)Northeast
6174SR. Fox Maxwell (Bridgewater)Northeast
1174JR. Charlie Grygas (Oswego)Mideast
2174SR. Demitreus Henry (Cort)Mideast
3174SR. Joe Paul (JHU)Mideast
4174SR. William Laughlin (Scran)Mideast
5174SR. Mike Galton (Alfred St)Mideast
6174JR. Ben Dougherty (RIT)Mideast
1174JR. Youssef Ait Boulahri (DV)Southeast
2174JR. Stefan Major (Stevens)Southeast
3174SR. Ray Martin (Gettysburg)Southeast
4174SR. Kade Kravitz (Kings)Southeast
5174JR. George Moseley (Averett)Southeast
6174SR. Jaden Datz (W&J)Southeast
1174SR. Jacob Krakow (LORAS) Lower Midwest
2174SO. Zane Mulder (WART) Lower Midwest
3174SR. Tristan Westphal (Coe)Lower Midwest
4174SO. John Ward (Ozarks)Lower Midwest
5174SR. Dejon Blaster (Milikin)Lower Midwest
6174SO. Dashong Dejong (Cornell)Lower Midwest
1174SR. Ben Sarasin (Chicago)Upper Midwest
2174SR. Solomon Nielsen (Aug)Upper Midwest
3174SR. Evan Lawrence (UW-EC)Upper Midwest
4174SR. Ryan Vednar (UW-WW)Upper Midwest
5174JR. Luke Clark (UW-Lax)Upper Midwest
6174SR. Nick Dado (UWP)Upper Midwest
1174FR-Dan Devera (John Carroll)Central
2174JR-Owen Guilford (Olivet)Central
3174FR-Ray Arebalo (Wabash)Central
4174SR-Devin Miller (Heidelberg)Central
5174FR- Alex Hobbs (Wilmington)Central
6174JR-Griffin Rathburn (Baldwin Wallace)Central
1184SR. Paul Detwiler (United State Coast Guard Academy)Northeast
2184SR. Ryan Devivo (Johnson & Wales)Northeast
3184JR. Izaake Zuckerman (New York)Northeast
4184SO. Cole Shaughnessy (Roger Williams)Northeast
5184SO. Sampson Wilkins (Castleton)Northeast
6184SR. Aidan Whitis (Southern Maine) Northeast
1184SR. Chibueze (Eze) Chukwueze (Ithaca)Mideast
2184SR. Dan Surich (TCNJ)Mideast
3184SR. Brian Torres (Cortland)Mideast
4184JR. Colby Giroux (RIT)Mideast
5184SR. Justin Hopman (Cent)Mideast
6184SR. Chris Eames (Brock)Mideast
1184JR. Colton Babcock (Wilkes)Southeast
2184FR. Brayden Roscosky (W&J)Southeast
3184SO. Isaac Kassis (Alvernia)Southeast
4184SO. Zion Carpenter (Averett)Southeast
5184FR. Sam Slate (Ferrum)Southeast
6184SR. Brad Basham (W&L)Southeast
1184JR. Shane Liegel (LORAS)Lower Midwest
2184JR. Ryan Schott (Coe) Lower Midwest
3184JR. Brock Montford (NCC) Lower Midwest
4184FR. David Papach (Wartburg)Lower Midwest
5184SR. Isaiah Mitchell (Luther)Lower Midwest
6184JR. Peyton Hammerich (Central)Lower Midwest
1184SR. Jarrit Shinhoster (UWW)Upper Midwest
2184JR. Kalyn Jahn (UW-Lax)Upper Midwest
3184JR. Nick Rogge (Augsburg)Upper Midwest
4184SR. Jerry Lipke (UW-SP)Upper Midwest
5184FR. Patrick Curran (UW-Osh)Upper Midwest
6184JR. Brandon Tessau (UW-Platt)Upper Midwest
1184SR-Antonio McCloud (Mt. St. Joseph)Central
2184JR-Lucas Salmon (Baldwin Wallace)Central
3184FR-Charles Baczek (Wabash)Central
4184SR-Michael Jacobs (Adrian)Central
5184SO-Justin Carnahan (Olivet)Central
6184SR-Joey Bradberry (Otterbein)Central
1197SO. Coy Spooner (USCGA)Northeast
2197FR. Dylan Harr (Johnson & Wales)Northeast
3197SR. Chance LaPier (CAST)Northeast
4197SO. Darby McLaughlin (WNE)Northeast
5197SO. Spencer Fetrow (RWU)Northeast
6197JR. Scotti Dupont (NYU)Northeast
1197SR. Quinn Haddad (TCNJ)Mideast
2197SR. Luca Colestock (Muhl)Mideast
3197FR. Josh Harkless (RIT)Mideast
4197JR. Jhordyn Innocent (Oneonta)Mideast
5197FR. Anthony Cascen (Oswego)Mideast
6197JR. Blake Ilges (Alfred St)Mideast
1197Sr. Michael Dooley (Stevens)Southeast
2197SR. Brandon Homsey (Ferrum)Southeast
3197JR. Cam Farrow (York)Southeast
4197SO. Gable Crebs (Lycoming)Southeast
5197JR. Alex Donahue (W&J)Southeast
6197FR. Cameron Butka (Wilkes)Southeast
1197SR. Cody Baldridge (NCC) Lower Midwest
2197SR. Kobe Woods (Wart)Lower Midwest
3197JR. Donovan Corn (LUTHER)Lower Midwest
4197FR. Jared Voss (COE) Lower Midwest
5197So. Collin Murphy (Loras)Lower Midwest
6197So. Gage Linahan (Central)Lower Midwest
1197SR. Isaac Lahr (UWL)Upper Midwest
2197SR. Beau Yineman (UWO)Upper Midwest
3197JR. Gabe Zierden (Conc)Upper Midwest
4197SO. Bentley Schwanebeck-Ostermann (Augsburg)Upper Midwest
5197SO. Tyler Hannah (UW-Platt)Upper Midwest
6197JR. Jackson Punzel (Wheaton)Upper Midwest
1197JR- Doug Byrne (Baldwin Wallace)Central
2197JR-Jack Heldt (Wabash)Central
3197JR-Dylan Wellbaum (Adrian)Central
4197SR-Tyler Stepic (Mount Union)Central
5197SR-Cash Thompson (Ohio Northern)Central
6197SR-Jarrod Setliff (Otterbein)Central
1285SR. Liridon Leka (Johnson & Wales)Northeast
2285SO. Chris Gens (WPI)Northeast
3285JR. Tim Ganuncio (United State Coast Guard Academy)Northeast
4285SR.Jake Peavey (Southern Maine)Northeast
5285SO. Dave Aranda (New York)Northeast
6285JR. Addison Boisvert (Roger Williams)Northeast
1285SR. Richard Knapp (Brock)Mideast
2285SR. Tom Marretta (TCNJ)Mideast
3285SR. Malcolm Hunt (URS)Mideast
4285SR. Hank Behaeghel (JHU)Mideast
5285SO. Dylan Waller (ETown)Mideast
6285JR. Anthony Wuest (McDaniel)Mideast
1285JR. John Fulmer (Lycoming)Southeast
2285JR. Trent Ragland (Averett)Southeast
3285JR. Nico Ramirez (Southern Virginia)Southeast
4285SO. Dan Eckley (Delaware Valley)Southeast
5285JR Palmer Rodenhaber (Alvernia)Southeast
6285SR. Clay Chadwick (W&L)Southeast
1285SR. Kaleb Reeves (COE) Lower Midwest
2285JR. Wyatt Wriedt (LORAS)Lower Midwest
3285JR. Brayan Reyes (Milikin)Lower Midwest
4285SR. Robert Melise (Dubuque) Lower Midwest
5285FR. Logan Kennedy (Luther) Lower Midwest
6285So. Damari Dancy (Wart)Lower Midwest
1285SR. Jordan Lemcke (UWO)Upper Midwest
2285FR. Ben Kawcyznski (UW-Lax)Upper Midwest
3285SO. Tyler Kim (Augs)Upper Midwest
4285SR. Mason Hawkins (UWEC)Upper Midwest
5285SR. Cadin Koeppel (UW-WW)Upper Midwest
6285SR. Ben Gunderson (UW-SP)Upper Midwest
1285SR-Max Bishop (Wabash)Central
2285SO-Donovan King (Olivet)Central
3285SR-Grant Martin (Mount Union)Central
4285SR-Jarod Miller (Baldwin Wallace)Central
5285FR- CJ Krum (Albion)Central
6285JR-Ben DePrest (Ohio Northern)Central