Rankings CentralJoin NWCA

2021-22 Division III Individual Regional Rankings – Regular Season #4

RANKWTATHLETEREGION
1125SR. Nicholas Arborio (Western New England)Northeast
2125JR. Joey Manginelli (Springfield)Northeast
3125SR. Justin Lopez (JWU)Northeast
4125SR. Chris Derosa (New England)Northeast
5125FR. Fred Luchs (Rhode Island) Northeast
6125SO. Tyler Crew (New York University)Northeast
1125SR. Matt Griffin (Ithaca)Mideast
2125SR. Matt Caccamise (Brockport)Mideast
3125JR. Terry Adams (Ursinus)Mideast
4125FR. Cody Merwin (Cortland)Mideast
5125SO. Brent Lorin (Johns Hopkins)Mideast
6125JR. Nick Denora (TCNJ)Mideast
1125SR. Sam Braswell (Averett)Southeast
2125FR. Austin Fashouer (Wilkes)Southeast
3125JR. Riley Parker (W&L)Southeast
4125FR. Mac Cafurello (Roanoke)Southeast
5125JR. Akhil Vega (Steven's)Southeast
6125JR. Daniel Porter (Greensboro)Southeast
1125SR. Shandon Akeo (Central)Lower Midwest
2125SR. Nathan Rankin (Ozarks)Lower Midwest
3125SR. Brady Kyner (Wartburg)Lower Midwest
4125SR. Alex Friddle (Coe)Lower Midwest
5125SR. Jared Hensley (Loras)Lower Midwest
6125JR. Tommy Russell (Millikin)Lower Midwest
1125SR. Isaac Wiegel (UW-Plat)Upper Midwest
2125JR. Luc Valdez (UW-Osh)Upper Midwest
3125FR. Jake Mora (Elmhurst)Upper Midwest
4125SR. Jack Marley (UW-Eau)Upper Midwest
5125FR. Derek Steele (Augsburg)Upper Midwest
6125SO. Alex Barbarise (UW-WW)Upper Midwest
1125JR- Jacob Decatur (Baldwin Wallace)Central
2125JR- Jack Stanley (Mount Union)Central
3125SR- Carlos Champagne (Wabash)Central
4125SR - Cameron Mahlich (Olivet) Central
5125FR- Colin Mellot (ONU) Central
6125SO- Jorden Zigo (Mt. St. Joseph)Central
1133SR. Kyle Kaiser (Roger Williams)Northeast
2133FR. Nick Kruczynski (New York)Northeast
3133FR.Gabrieal Leo-Esparolini (Johnson & Wales)Northeast
4133SR. Michael Gonyea (Castleton)Northeast
5133SO. Gianni Manginelli (Springfield College)Northeast
6133FR. Scotty Richter (Williams College)Northeast
1133SR. Jake Giordano (TCNJ)Mideast
2133SO. Jayden Cardenas (Cortland)Mideast
3133JR. Matthew Murawski (Scran)Mideast
4133SR. Jacy Jones (Cent)Mideast
5133JR. Romeo Rodriguez (Ursinus)Mideast
6133JR. Luis Hernandez (Ithaca)Mideast
1133SO. Luke Hoerle (Stevens)Southeast
2133SO. Joshua Wilson (Greensboro)Southeast
3133FR. J. Luke Kowolski (Gettysburg))Southeast
4133Hunter Thompson (Thiel)Southeast
5133FR. Sean Hall (Roanoke)Southeast
6133Rashad Stratton (Delaware Valley)Southeast
1133JR. Robbie Precin (NCC) Lower Midwest
2133SO. Joe Pins (WART) Lower Midwest
3133JR. Zac Blasioli (Millikin) Lower Midwest
4133SO. Bryce Parke (Coe)Lower Midwest
5133SO. Aiden Evans (Loras)Lower Midwest
6133S0. Carson Sauriol (DBQ) Lower Midwest
1133SR. Matt Berlin (UW-SP)Upper Midwest
2133SR. Sawyer Sarbacker (UW-Lax)Upper Midwest
3133FR. Javon Taschuk (UW-Eau)Upper Midwest
4133FR. Ty Bisek (Conc Moor)Upper Midwest
5133SO. Ethan Pogorzelski (UW-WW)Upper Midwest
6133SR. Ethan Harsted (Wheat)Upper Midwest
1133SR-Andrew Perelka (John Carroll)Central
2133SR-David Massey (Mount Union)Central
3133FR-Blake McGee (Wabash)Central
4133SO- Jaden Hinton (Baldwin Wallace)Central
5133JR- Tanner Smith (Adrian)Central
6133SO- Dylan Phelps (Olivet)Central
1141SR. Joe Rossetti (Williams)Northeast
2141JR. Hayden Brown (Johnson & Wales)Northeast
3141FR. Chris Perry (Trinity)Northeast
4141SR.Chris Treilli (Springfield)Northeast
5141SO. James Rodriguez (Castleton)Northeast
6141JR.Andy Lombard (Roger Williams)Northeast
1141JR. Travis Jones (Ithaca)Mideast
2141SR. Chris Horton (RIT)Mideast
3141JR. Anthony Clarizio (Scran)Mideast
4141JR. Dom Difrancescantonio (TCNJ)Mideast
5141SR. Greg Baum (Muhl)Mideast
6141SR. CJ Walz (Oswego)Mideast
1141JR. Kyle Slendorn (Steven's)Southeast
2141SR. Brandon Woody (Averett)Southeast
3141SR. Josiah Gehr (Messiah)Southeast
4141SR. Levi Englman (Ferrum)Southeast
5141JR. Russell Benson (DV)Southeast
6141JR. Charlie Cunningham (W&L)Southeast
1141SO. Javen Estrada (North Central)Lower Midwest
2141JR. Zaren Terukina (Wart)Lower Midwest
3141SO. Jalen Schropp (Loras) Lower Midwest
4141SO Jake Dado (Ozarks) Lower Midwest
5141SR Brock Henderson (Coe) Lower Midwest
6141SO. Brock Beck (Central)Lower Midwest
1141SR. Jimmy McAuliffe (Elmhurst)Upper Midwest
2141JR. Sam Stuhl (Augsburg)Upper Midwest
3141JR. Tyler Shackle (UW-Lax)Upper Midwest
4141JR. Darkarai Clay (UW-WW)Upper Midwest
5141FR. Gabe Pugh (UW-Eau)Upper Midwest
6141SR. Jacob Prunty (Conc Moor)Upper Midwest
1141SR-Jarrod Brezovec (John Carroll)Central
2141FR-Jacob Reed (Ohio Northern)Central
3141FR-Gavinn Alstott (Wabash)Central
4141SR-Reese Wallis (Olivet)Central
5141SO- Desmond Diggs (Mt. St. Joseph)Central
6141SR - Carter Hankins Central
1149SO. Tony Ulaszek (United States Coast Guard)Northeast
2149JR. Chase Parrott (Springfield)Northeast
3149JR. Anthony Chavez (New York)Northeast
4149SR. Gabe McDaniel (Johnson & Wales)Northeast
5149FR. Austin Manning (Merchant Marine)Northeast
6149JR. Ben Bariso (Roger Williams)Northeast
1149JR. Matt Beyer (Ithaca) Mideast
2149SO. Mike Glynn (RIT)Mideast
3149SO. Dorian Gonzalez (Etown)Mideast
4149SO. Dante Monaco (Ursinus)Mideast
5149FR. Marquis Larmond (Brockport)Mideast
6149SO. Brandon Judge (Scranton)Mideast
1149SR. Brett Kaliner (Stevens)Southeast
2149FR. Gabe LaVey (Averett)Southeast
3149FR. Nic Zamaloff (W&L)Southeast
4149SO. Jared Blair (York)Southeast
5149SO. Jason Rezac (Alvernia)Southeast
6149SR. Jake Coniglio (Messiah)Southeast
1149JR. Kris Rumph (WART) Lower Midwest
2149JR. Alex Villar (North Central)Lower Midwest
3149SR. Daniel Ruiz (Loras) Lower Midwest
4149SR. Rob Areyano (Central)Lower Midwest
5149JR. Riley Wright ( Coe) Lower Midwest
6149SO. Christian Dixon (Cornell)Lower Midwest
1149JR. Jake Burford (UW-WW)Upper Midwest
2149FR. Drew Vlasnik (Chicago)Upper Midwest
3149SR. Brock Parker (UW-Plat)Upper Midwest
4149SR. Jake Drexler (UW-Eau)Upper Midwest
5149FR. Charlie Stuhl (Augsburg)Upper Midwest
6149JR. Kellen Schauer (Conc Moor)Upper Midwest
1149SO-Michael Petrella (BW)Central
2149SR-Alex Barr (Wabash)Central
3149SR-Hunter Murphy (Olivet)Central
4149JR- Chase Sumner (ONU) Central
5149SR-Dwight Parker (Heidelberg)Central
6149JR-Mitchell Arch (CWRU)Central
1157JR. Nate Lackman (Rhode Island)Northeast
2157SO. Trent Furman (New York)Northeast
3157SO. Devin Woodworth (USCGA)Northeast
4157JR. Aaron Goldman (Wesleyan)Northeast
5157FR. Jacob Deguire (Springfield)Northeast
6157SO.Tommy Dell`Aera (WPI)Northeast
1157SR. Kaidon Winters (RIT)Mideast
2157JR. Chandler Merwin (Cortland)Mideast
3157SO. Shawn Marchesano (Ursinus)Mideast
4157JR. Adam Wagner (Ithaca)Mideast
5157JR. Matt Sacco (TCNJ)Mideast
6157FR. Justin Smith (Alfred St)Mideast
1157JR. Nick Barnhart (Messiah)Southeast
2157JR. Ryan Luth (W&L)Southeast
3157JR. Hunter Gutierrez (Stevens)Southeast
4157SR. Christian Hite (Ferrum)Southeast
5157FR. David Reid (Roanoke)Southeast
6157FR. Jesse Alvarado (Averett)Southeast
1157SO. Zeke Smith (Loras) Lower Midwest
2157JR. Cole Cervantes (North Central) Lower Midwest
3157SR. David Hollingsworth (Wart)Lower Midwest
4157JR. Killian Perrigon (Cornell)Lower Midwest
5157JR. Brady Henderson (Coe) Lower Midwest
6157SR. Zarik Anderson (DBQ) Lower Midwest
1157JR. Tyler Shilson (Augsburg)Upper Midwest
2157JR. Nolan Hertel (UW-Lax)Upper Midwest
3157SR. Luke Smiley (UW-SP)Upper Midwest
4157JR. Tyler Bents (Conc Moor)Upper Midwest
5157FR. Owen Norman (UW-Platt)Upper Midwest
6157JR. Jack O'Donnell (CW)Upper Midwest
1157JR-Luke Reicosky (John Carroll)Central
2157SR-Stan Bleich (Baldwin Wallace)Central
3157JR-Ryan Whitten (Otterbein)Central
4157SO-Tyson Nisley (Wabash)Central
5157JR-Carson Pottenger (Heidelberg)Central
6157SR- Schuyler Caprella (Ohio Northern)Central
1165FR. Cooper Pontelandolfo (New York)Northeast
2165JR. Michael Angers (Castleton)Northeast
3165SR. Kevin Lyskawa (Trinity)Northeast
4165SO. Robert Garcia (JWU)Northeast
5165SR. Brendan Kiernan (Williams)Northeast
6165SR. Tyler Barker (Norwich)Northeast
1165SR. Dominick Reyes (JHU)Mideast
2165JR. Matt Surich (TCNJ)Mideast
3165JR. Austin Lamb (RIT)Mideast
4165FR. Jackson Grey (Ithaca)Mideast
5165GSR.Tyler Brazinski (Oneonta)Mideast
6165JR. Jeremiah Oakes (Scranton)Mideast
1165SR Eric Hutchinson (York)Southeast
2165FR. Matt Lackman (Alvernia)Southeast
3165SO. Alex Turley (Averett)Southeast
4165SR. Joe Salerno (W&L)Southeast
5165JR. Morgan Peterson (Southern Virginia)Southeast
6165FR. Zach Needles (Messiah)Southeast
1165SR. Bradan Birt (Millikin)Lower Midwest
2165SR. Casey Allen (Cornell)Lower Midwest
3165JR. Gabe Fiser (Loras)Lower Midwest
4165SO. Payton Geigner (North Central) Lower Midwest
5165SO. Ryker Kuriminski (Coe)Lower Midwest
6165SO. Braxton Droebel (Wart)Lower Midwest
1165SR. Chase Schmidt (UW-Eau)Upper Midwest
2165JR. Seth Brossard (UW-Lax)Upper Midwest
3165SR. Brandon Peckham (UW-SP)Upper Midwest
4165JR. Nathan Wynsma (UW-Plat)Upper Midwest
5165FR. Matt Rogge (Augsburg)Upper Midwest
6165SO. Tommy Hoy (UW-WW)Upper Midwest
1165SR. Kyle Hatch (Wabash)Central
2165SR. Dylan Briggs (Olivet)Central
3165SR. Dalton Leightner (Baldwin Wallace)Central
4165SR. Jordan Hardrick (Ohio Northern)Central
5165SO. Patrick McGraw (John Carroll)Central
6165SR. Zach Altman (Adrian)Central
1174SR. Michael Ross (Johnson & Wales)Northeast
2174JR. Marco Gaita (Wesleyan)Northeast
3174SR. Dominck Esposito (Merchant Marine)Northeast
4174SO. Jason Geyer (New York)Northeast
5174JR. David McCullough (USCGA)Northeast
6174SR. Fox Maxwell (Bridgewater)Northeast
1174JR. Charlie Grygas (Oswego)Mideast
2174SR. Demitreus Henry (Cort)Mideast
3174SR. Joe Paul (JHU)Mideast
4174SR. William Laughlin (Scran)Mideast
5174SR. Mike Galton (Alfred St)Mideast
6174JR. Ben Dougherty (RIT)Mideast
1174JR. Youssef Ait Boulahri (DV)Southeast
2174JR. Stefan Major (Stevens)Southeast
3174SR. Ray Martin (Gettysburg)Southeast
4174SR. Kade Kravitz (Kings)Southeast
5174JR. George Moseley (Averett)Southeast
6174SR. Jaden Datz (W&J)Southeast
1174SR. Jacob Krakow (LORAS) Lower Midwest
2174SO. Zane Mulder (WART) Lower Midwest
3174SR. Tristan Westphal (Coe)Lower Midwest
4174SO. Joey Jens (North Central)Lower Midwest
5174SO. John Ward (Ozarks)Lower Midwest
6174SR. Dejon Blaster (Milikin)Lower Midwest
1174SR. Ben Sarasin (Chicago)Upper Midwest
2174SR. Solomon Nielsen (Augsburg)Upper Midwest
3174SR. Evan Lawrence (UW-Eau)Upper Midwest
4174JR. Luke Silva (Aurora)Upper Midwest
5174SR. Ryan Vednar (UW-WW)Upper Midwest
6174JR. Luke Clark (UW-Lax)Upper Midwest
1174JR- Cornell Beachem (Mt. St. Joseph)Central
2174FR-Dan Devera (John Carroll)Central
3174JR-Owen Guilford (Olivet)Central
4174FR-Ray Arebalo (Wabash)Central
5174SR-Devin Miller (Heidelberg)Central
6174FR- Alex Hobbs (Wilmington)Central
1184SR. Paul Detwiler (United State Coast Guard Academy)Northeast
2184SR. Ryan Devivo (Johnson & Wales)Northeast
3184JR. Izaake Zuckerman (New York)Northeast
4184SO. Cole Shaughnessy (Roger Williams)Northeast
5184SO. Sampson Wilkins (Castleton)Northeast
6184SR. Aidan Whitis (Southern Maine) Northeast
1184SR. Chibueze (Eze) Chukwueze (Ithaca)Mideast
2184SR. Dan Surich (TCNJ)Mideast
3184SR. Brian Torres (Cortland)Mideast
4184JR. Colby Giroux (RIT)Mideast
5184SR. Justin Hopman (Cent)Mideast
6184SR. Chris Eames (Brock)Mideast
1184JR. Colton Babcock (Wilkes)Southeast
2184FR. Brayden Roscosky (W&J)Southeast
3184SO. Isaac Kassis (Alvernia)Southeast
4184SO. Bryce McCloskey (Thiel)Southeast
5184FR. Sam Slate (Ferrum)Southeast
6184SO. Zion Carpenter (Averett)Southeast
1184SR. Kyle Briggs (WART)Lower Midwest
2184JR. Shane Liegel (Loras)Lower Midwest
3184JR. Ryan Schott (Coe) Lower Midwest
4184SR. Isaiah Mitchell (Luther)Lower Midwest
5184JR. Peyton Hammerich (Central)Lower Midwest
6184SO. Micah Downs (Milikin)Lower Midwest
1184SR. Jarrit Shinhoster (UW-WW)Upper Midwest
2184JR. Kalyn Jahn (UW-Lax)Upper Midwest
3184JR. Nick Rogge (Augsburg)Upper Midwest
4184SR. Jerry Lipke (UW-SP)Upper Midwest
5184SR. Maguire Pecci (Chicago)Upper Midwest
6184SO. Tyler Hannah (UW-Platt)Upper Midwest
1184SR-Antonio McCloud (Mt. St. Joseph)Central
2184JR-Lucas Salmon (Baldwin Wallace)Central
3184FR-Charles Baczek (Wabash)Central
4184SR-Joey Bradberry (Otterbein)Central
5184JR-Adam Medeiros (Heidelberg) Central
6184SR-Michael Jacobs (Adrian)Central
1197SO. Coy Spooner (USCGA)Northeast
2197SR. Chance LaPier (CAST)Northeast
3197FR. Dylan Harr (Johnson & Wales)Northeast
4197SO. Darby McLaughlin (WNE)Northeast
5197JR. Scotti Dupont (NYU)Northeast
6197SR. Travis Arata (RWU)Northeast
1197SR. Quinn Haddad (TCNJ)Mideast
2197SR. Luca Colestock (Muhl)Mideast
3197GRSR. Jordan Wallace (Ithaca)Mideast
4197FR. Josh Harkless (RIT)Mideast
5197JR. Jhordyn Innocent (Oneonta)Mideast
6197FR. Anthony Cascen (Oswego)Mideast
1197Sr. Michael Dooley (Stevens)Southeast
2197SR. Brandon Homsey (Ferrum)Southeast
3197SO. Gable Crebs (Lycoming)Southeast
4197JR. Cam Farrow (York)Southeast
5197JR. Alex Donahue (W&J)Southeast
6197FR. Cameron Butka (Wilkes)Southeast
1197SR. Cody Baldridge (NCC) Lower Midwest
2197SR. Kobe Woods (Wart)Lower Midwest
3197JR. Donovan Corn (LUTHER)Lower Midwest
4197FR. Jared Voss (COE) Lower Midwest
5197So. Collin Murphy (Loras)Lower Midwest
6197SO. Niles Alger (Milikin)Lower Midwest
1197SR. Beau Yineman (UW-Osh)Upper Midwest
2197SR. Isaac Lahr (UW-Lax)Upper Midwest
3197SO. Bentley Schwanebeck-Ostermann (Augsburg)Upper Midwest
4197JR. Gabe Zierden (Conc Moor)Upper Midwest
5197JR. Sam Melton (UW-Eau)Upper Midwest
6197FR. Max Schmitz (UW-Platt)Upper Midwest
1197JR- Doug Byrne (Baldwin Wallace)Central
2197JR-Jack Heldt (Wabash)Central
3197JR-Dylan Wellbaum (Adrian)Central
4197SR-Tyler Stepic (Mount Union)Central
5197SR-Cash Thompson (Ohio Northern)Central
6197SR-Jarrod Setliff (Otterbein)Central
1285SR. Liridon Leka (Johnson & Wales)Northeast
2285SO. Dave Aranda (New York)Northeast
3285SO. Chris Gens (WPI)Northeast
4285JR. Tim Ganuncio (United State Coast Guard Academy)Northeast
5285SR.Jake Peavey (Southern Maine)Northeast
6285SO. Michael Filieri (Springfield College)Northeast
1285SR. Richard Knapp (Brock)Mideast
2285SR. Tom Marretta (TCNJ)Mideast
3285SR. Malcolm Hunt (URS)Mideast
4285SR. Hank Behaeghel (JHU)Mideast
5285SO. Dylan Waller (ETown)Mideast
6285JR. Anthony Wuest (McDaniel)Mideast
1285JR. John Fulmer (Lycoming)Southeast
2285JR. Trent Ragland (Averett)Southeast
3285SR. Clay Chadwick (W&L)Southeast
4285JR. Nico Ramirez (Southern Virginia)Southeast
5285SO. Dan Eckley (Delaware Valley)Southeast
6285SR. Palmer Rodenhaber (Alvernia)Southeast
1285SR. Kaleb Reeves (COE) Lower Midwest
2285JR. Wyatt Wriedt (LORAS)Lower Midwest
3285SR. Jordon Brandon (Wart)Lower Midwest
4285JR. Brayan Reyes (Milikin)Lower Midwest
5285SO. Rob Melise (Dubuque) Lower Midwest
6285SO. Robby Bates (North Central)Lower Midwest
1285SR. Jordan Lemcke (UW-Osh)Upper Midwest
2285FR. Ben Kawcyznski (UW-Lax)Upper Midwest
3285SO. Tyler Kim (Augsburg)Upper Midwest
4285SR. Mason Hawkins (UW-Eau)Upper Midwest
5285SR. Cadin Koeppel (UW-WW)Upper Midwest
6285JR. Cole Fibranz (Chicago)Upper Midwest
1285SR-Max Bishop (Wabash)Central
2285SO-Donovan King (Olivet)Central
3285SR-Grant Martin (Mount Union)Central
4285SR-Isaiah Espinoza (Adrian) Central
5285SR-Jarod Miller (Baldwin Wallace)Central
6285FR- CJ Krum (Albion)Central